YourImageShare

Statistika platforme

Produktni tim · Ažurirano 14 October 2026 · Metodologija

Ova stranica prikazuje anonimizovanu, agregiranu statistiku o fajlovima otpremljenim na YourImageShare, besplatan hosting slika, GIF-ova i videa, i obuhvata isporuku, obim otpremanja, formate fajlova, veličine fajlova i aktivnost otpremanja.

Ključni podaci

14.2 TB

Podaci koje je YourImageShare CDN isporučio u poslednjih 30 dana, kroz 25.9 million zahteva i približno 51,000 jedinstvenih posetilaca dnevno.

116,590

Fajlova otpremljeno u poslednjih 12 meseci, u proseku približno 319 dnevno.

82.5%

Udeo otpremanja bez registrovanog naloga u poslednjih 12 meseci.

82.7%

Udeo otpremanja od May 2026 u formatu JPEG (56.8%) ili PNG (25.9%), koji i dalje dominiraju.

3.6%

Zbirni udeo formata slika nove generacije: WebP 2.7% i AVIF 0.9%.

6.9%

Udeo otpremanja koja su video (medijana sačuvane veličine 5.45 MB); animirani GIF-ovi čine još 4.1%.

Pregled platforme

14.2 TBpodataka isporučeno preko CDN-a (poslednjih 30 dana)
25.9 millionobrađenih CDN zahteva (poslednjih 30 dana)
51,000prosečno jedinstvenih posetilaca dnevno (poslednjih 30 dana)
319prosečno otpremanja dnevno (poslednjih 12 meseci)
116,590ukupno otpremanja (poslednjih 12 meseci)
103,824statičnih slika (poslednjih 12 meseci)
4,773animiranih GIF-ova (poslednjih 12 meseci)
7,993videa (poslednjih 12 meseci)
3.4 milionaslika otpremljeno od 2021.
285,950videa otpremljeno od 2021.
79.4 milionazabeleženih pregleda od 2021.
1270.46 GBukupan prostor za skladištenje

Raspodela formata fajlova

Raspodela 61,322 otpremanja zabeleženih od May 2026, razvrstanih prema formatu originalnog fajla pre bilo kakve konverzije. Otpremanja pre uvođenja beleženja naziva fajlova nisu uključena.

JPEG56.8%
PNG25.9%
MP410%
GIF3.2%
WebP2.7%
AVIF0.9%
WebM0.2%
MOV0.1%
HEIC/HEIF0.1%
Other<0.1%

Mesečni obim otpremanja

MesecOtpremanjaVideoWebPAVIFHEIC/HEIF
October 202510,319185———
November 20259,972240———
December 20257,133283———
January 20269,767236———
February 20264,910174———
March 20266,148198———
April 20268,248228———
May 20267,513284———
June 20269,1647831.62%0%0%
July 20266,5644004.75%0%0%
August 20265,4788620.78%0.04%0.02%
September 202620,7732,3543.83%1.99%0.09%

Kolone WebP, AVIF i HEIC/HEIF prikazuju udeo svakog formata u otpremanjima tog meseca; crtica znači da podaci o nazivima fajlova za taj mesec još nisu beleženi.

Raspodela veličina fajlova

Raspodela veličina sačuvanih fajlova u poslednjih 12 meseci, merena nakon optimizacije (veće JPEG i PNG slike čuvaju se kao WebP kada to znatno smanjuje veličinu). Medijana sačuvane statične slike: 82 KB; medijana sačuvanog videa: 5.45 MB.

Slike i GIF-ovi

Under 100 KB58.6%
100 KB - 1 MB36.7%
1 - 5 MB2.6%
5 - 20 MB1.9%
20 - 100 MB0.2%
Over 100 MB0%

Video snimci

Under 100 KB0.7%
100 KB - 1 MB9.2%
1 - 5 MB37.5%
5 - 20 MB38.4%
20 - 100 MB13.4%
Over 100 MB0.9%

Aktivnost otpremanja po satima (UTC)

Udeo otpremanja po času u danu (UTC) u poslednjih 12 meseci. Aktivnost je najveća u 13:00 UTC.

Opcije privatnosti i deljenja

82.5%otpremanja bez registrovanog naloga
0.18%otpremanja podešenih da automatski isteknu
0.26%otpremanja zaštićenih lozinkom
0.07%otpremanja deljenih linkovima sa ograničenim brojem pregleda

Linkovi sa rokom isteka, lozinkom i ograničenim brojem pregleda uvedeni su nedavno; njihovi udeli izračunati su za ceo period od 12 meseci.

Metodologija i izvori podataka

  • Podaci o otpremanju izvode se direktno iz baze otpremanja na platformi i osvežavaju se svakog sata. Ne objavljuju se podaci o pojedinačnim fajlovima ili korisnicima.
  • „Poslednjih 12 meseci“ označava klizni period koji se završava datumom poslednjeg ažuriranja; mesečni podaci obuhvataju 12 najnovijih punih kalendarskih meseci.
  • Formati fajlova određuju se prema originalnom nazivu fajla pre konverzije; nazivi fajlova beleže se od May 2026. JPG, JPEG i JFIF prikazuju se kao JPEG.
  • Veličine fajlova odnose se na sačuvane fajlove. Kategorije sa manje od 20 otpremanja ne prikazuju se posebno.
  • Kumulativni zbirovi od 2021. uključuju otpremanja pre migracije platforme 2022. Zabeleženi pregledi obuhvataju preglede stranice, direktnog linka i ugrađenog sadržaja.
  • Podaci o isporuci (isporučeni podaci, obrađeni zahtevi i dnevni jedinstveni posetioci) potiču iz analitike CDN-a za poslednjih 30 punih dana.
  • Ove statistike možete reprodukovati pod licencom CC BY 4.0 uz navođenje YourImageShare kao izvora i link ka ovoj stranici; skup podataka dostupan je i u formatu CSV i JSON.

Povezano: O YourImageShare · Konverter slika · Poređenje besplatnih hostinga slika